Dojazd na mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin

Sportowa #MocWrażeń na Stadionie Energa Gdańsk

Podpowiadamy jak dojechać na sobotni mecz.

Dojazd komunikacją miejską:
• na mecz można dojechać darmowym pociągiem SKM, który będzie kursował na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion Expo - Gdańsk Główny. Kolejki kursują z peronu 5. Rozkład:

Zrzut ekranu 2017 09 28 o 10.27.37

• tramwaje linii 7 i 10 oraz autobusy linii 158 będą jeździły wg sobotniego rozkładu jazdy.

Dojazd samochodem:

W związku z odbywającymi się targami TRAKO i wyłączeniem ul. Żaglowej na odcinku od Urzędu Skarbowego do ul. Pokoleń Lechii Gdańsk dojazd na parking P1 i P3 w dniu meczu będzie możliwy tylko i wyłącznie od strony „węzła Harfa”

Parking P4 będzie płatny 15zł. przy wjeździe. Płatność wyłącznie gotówką. 

Poniżej oficjalny komunikat ZTM Gdańsk:

„W związku z organizowanym meczem w dniu 30.09.2017r. Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin na potrzeby meczu wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu
ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej.
Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty"!
Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 będą funkcjonować według obowiązujących stałych  sobotnich rozkładów jazdy i wg stałej taryfy biletowej.
Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 16:46 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 17:27 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.
Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.
Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl.
Ruch pojazdów do parkingu P4 będzie możliwy od strony ul. Marynarki Polskiej pierwszym wjazdem i od strony ul. Pokuleń Lechii Gdańsk po zjeździe z węzła harfa wjazdem znajdującym się w okolicy przystanku kolejki SKM Gdańsk Stadion Expo. Ze względu na prace związane z demontażem wystawy po zakończonych targach TRAKO możliwe są utrudnienia w ruchu w ul. Żaglowej i Pokoleń Lechii Gdańsk. Brak przejazdu ulicą Żaglową w obu kierunkach na wysokości obiektów MTG. W związku z tym w tym dniu zalecany jest przyjazd na mecz komunikacją miejską i kolejką SKM."

Newsletter

Formularz kontaktowy