Lechia Gdańsk znów liderem Lotto Ekstraklasy

#MocWrażeń w wykonaniu piłkarzy Lechii Gdańsk na początku rundy wiosennej

Lechia Gdańsk na Stadionie Energa Gdańsk pewnie pokonała Jagiellonię Białystok 3:0 i została nowym liderem w tabeli LOTTO Ekstraklasy.

Biało-Zieloni dominowali na boisku przez 90 minut gry. Ich przewaga była widoczna zarówno w posiadaniu piłki, jak i w sprawnych akcjach, które Lechia Gdańsk wyprowadzała przeciwko Jagiellonii. Pierwsza bramka padła już w 11. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sławomira Peszki. Marco Paixao pewnie skierował piłkę główką w światło bramki i wyprowadził gdańską drużynę na prowadzenie. Kolejne bramki padły dopiero po przerwie. Marco Paixao ponownie wykorzystał sytuację podbramkową w 70. minucie, a jego brat Flavio w 84. minucie pewnie strzelił karnego.

Kolejne spotkanie na Stadionie Energa Gdańsk już 25 lutego o 18.00. Tego dnia Lechia Gdańsk zmierzy się z Cracovią.