Lechia Gdańsk zremisowała z beniaminkiem

Sportowa #MocWrażeń na Stadionie Energa Gdańsk

Sobotni mecz na Stadionie Energa Gdańsk zapowiadał się na pojedynek najlepszych snajperów dwóch drużyn – Marco Paixao i Igora Angulo. Obaj wpisali się na listę strzelców. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Świetnie spisujący w tym sezonie Angulo zdobył swoją kolejną bramkę. Hiszpan ma już siedem goli po zaledwie czterech meczach. Górnikowi Zabrze nie udało się jednak odnieść kolejnego zwycięstwa, bo Lechia Gdańsk odpowiedziała trafieniem Marco Paixao z rzutu karnego.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęła Lechia Gdańśk, która w pierwszej połowie imponowała szybkim tempem i dobrą grą. Jednak w 38 minucie beniaminek wysunął się na prowadzenie. W drugiej połowie to Górnik ruszył do ataku i stworzył sobie kilka okazji do strzelenia bramki.

Chwilę później odpowiedziała Lechia Gdańsk. Po uderzeniu Flavio piłka trafiła w rękę Mateusza Wieteskiego. Sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Marco Paixao.