Oświadczenie dotyczące koncertu Guns N’ Roses

W związku z licznymi uwagami dotyczącymi koncertu organizacji koncertu zespołu Guns N’ Roses, który odbył się na Stadionie Energa Gdańsk dnia 20 czerwca br. spółka Arena Gdańsk Operator będąca zarządcą stadionu przedstawia oficjalne stanowisko. 

Spółka Arena Gdańsk Operator podjęła współpracę z agencją Live Nation przy organizacji koncertu w Gdańsku jednej z ikon muzyki rockowej – zespołu Guns N’ Roses. Podział zadań pomiędzy Live Nation a Arena Gdańsk Operator został szczegółowo określony na etapie podpisywania umowy współpracy. Agencja Live Nation – jako organizator wydarzenia – odpowiedzialna była m.in. za: kontakt z wykonawcami, proces sprzedaży biletów na wydarzenie, budowę sceny i wygrodzenia sektorów, jak też za zapewnienie ochrony i obsługi dla przybyłych gości. Prowadzone przez Live Nation działania związane z organizacją koncertu w dniach poprzedzających i tuż przed rozpoczęciem koncertu realizowane były zgodnie z przyjętym harmonogramem. Stąd też Arena Gdańsk Operator – jako zarządca stadionu – nie miał podstaw przypuszczać, że w trakcie odbywania się imprezy masowej, może dojść do jakichkolwiek problemów organizacyjnych.

Zespół zarządcy stadionu z przykrością przyjmuje informacje o wszelkich niedogodnościach, na które w trakcie wieczoru napotkali fani zespołu i jednocześnie oświadcza, że na bieżąco podejmował działania w ramach swoich uprawnień w celu wyjaśniania zgłaszanych problemów.

Ponadto, dnia 27 czerwca br., zorganizowane zostało spotkanie przedstawicieli Urzędu Miejskiego oraz podmiotów uczestniczących w procesie zarządzania obiektem, na którym zostały omówione wszelkie zgłaszane przez uczestników problemy, w tym organizacyjne po stronie Live Nation, jak i komunikacyjne związane z dojazdem na koncert oraz odjazdem gości po koncercie. Zarówno spółce Arena Gdańsk Operator, jak i władzom Gdańska zależy na tym, aby wszyscy mieszkańcy oraz turyści uczestniczący w wydarzeniach odbywających się w Gdańsku, czuli się bezpiecznie i komfortowo. W związku z tym zostały wyciągnięte wnioski, które w przyszłości będą skutkować rozszerzeniem działań kontrolnych związanych z organizacją imprez odbywających się w przestrzeni stadionu przez podmioty zewnętrzne oraz dążeniem do realizacji części obowiązków organizacyjnych bezpośrednio przez zarządcę obiektu, a nie podmioty zewnętrzne. Podjęto decyzje o m.in.:

  • Zintensyfikowaniu współpracy z organizatorami imprez masowych w Gdańsku,
  • Egzekwowanie od osób ochraniających obiekt zapewnienia pełnej przepustowości ciągów komunikacyjnych oraz zwiększenie szczegółowości kontroli wstępnej na wejściu na teren obiektu,
  • zaangażowanie większej liczby osób, które po koncertach będą pełnić rolę informatorów w zakresie komunikacji miejskiej i sprawnego powrotu po koncercie.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że podjęliśmy niezwłocznie stosowne działania mające na celu uzyskanie od organizatora wydarzenia – agencji Live Nation – odpowiednich wyjaśnień w kwestiach zgłaszanych przez uczestników imprezy.

Bezpieczeństwo i komfort przebywania na gdańskim stadionie są dla nas priorytetem. Świadczą o tym pozytywne opinie na temat organizowanych przez nas na przestrzeni wielu lat wydarzeń i z sukcesem przeprowadzone koncerty gwiazd takich jak Justin Timberlake, Jennifer Lopez, Bon Jovi czy Avicii.

Przykro nam, że uczestników koncertu Guns N’ Roses spotkały niedogodności i dołożymy jeszcze większych starań, by w przyszłości nasi goście doświadczali jedynie pozytywnych emocji i wrażeń na Stadionie Energa.

Newsletter

Formularz kontaktowy