Pierwsze w Polsce zawody na gokartach elektrycznych

Wyścigi na torze PitStop wyłonią najlepszych kierowców

W najbliższą sobotę fani szybkiej jazdy spotkają się na Stadionie Energa Gdańsk. Będą się ścigać gokartami elektrycznymi na torze PitStop w FUN ARENIE. Takich zawodów w kraju nad Wisłą jeszcze nie było.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 w recepcji PitStopu w stadionowej FUN ARENIE. Na początku zawodnicy zapoznają się z torem gokartowym. Zrobią kilka testowych okrążeń, sprawdzą charakterystykę i możliwości gokartów. Kolejnym etapem będą wyścigi kwalifikacyjne. Wyścigi finałowe, których łącznie będzie cztery, wystartują koło 14.30. Do Finału A dostaną się najlepsi kierowcy zawodów.

Wyścigi na gokartach elektrycznych odbywają się w różnych krajach, ale takiego wydarzenia nie było jeszcze w Polsce. Bardzo się cieszymy, że możemy być jego inicjatorem – mówi Paulina Drozdowicz, Event Manager PitStop-Gdańsk i dodaje – Gokarty stają sięcoraz bardziej popularne. Widzimy to po ilości osób, która nas odwiedza. Dlatego postanowiliśmy zorganizować zawody. Chcemy, dać szansę uczestnikom na pokazanie swoich umiejętności i sprawdzenie się w jeździe gokartami elektrycznymi, które mają nieco inną specyfikę.  

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji ponad 3400 m2 zadaszonej powierzchni. W zawodach weźmie udział maksymalnie 28 zawodników. Minimalny wiek uczestników to 16 lat. Organizatorem zawodów jest tor PitStop oraz Formula E.

GOKBWPHOTOGRAPHY093

Newsletter

Formularz kontaktowy