RETRO TEMPO - Liga Piłki Chodzonej

RETRO TEMPO to pierwsza w Polsce liga Piłki Chodzonej

Piłka chodzona to odmiana najpiękniejszej i najpopularniejszej dyscypliny sportowej na Świecie. Odmiana dedykowana osobom, które nie mogą grać w jej tradycyjną wersję, a więc osobom które uważają, że sport już nie jest dla nich. Jest idealna dla osób mających problemy z poruszaniem się, seniorów, osób po wylewach, udarach czy operacjach oraz chcącym wrócić do aktywności ruchowej.

RETRO

Zasady gry są proste i pozwalają na wyrównywanie szans. Dzięki temu mogą grać ze sobą dzieci, rodzice, dziadkowie, kobiety, mężczyźni czy osoby z problemami w poruszaniu się.

Czym różni się od tradycyjnej piłki nożnej? To proste, nie można tylko:
- biegać – przynajmniej jedna noga zawsze na murawie
- kopać piłki powyżej pasa
- skakać – nie ma zresztą takiej potrzeby
- używać rąk.

Treningi piłki chodzonej będą prowadzone przez gwiazdy trenerskie -  Wojciecha Łazarka oraz Józefa Gładysza. Trener Łazarek prowadził z sukcesami drużyny reprezentacji narodowych oraz drużyny klubowe w pięciu krajach. Trener Gładysz po długiej karierze piłkarskiej prowadził drużyny Lechii Gdańsk w każdej kategorii wiekowej. Zajęcia prowadzone będą także przez lokalnych animatorów sportu gdańskich boisk.

Zapraszamy na 8 treningów oraz turniej finałowy na koniec projektu.

Zgłoszenia drużyn 8 osobowych (5 osób gra, 3 rezerwowe) wraz z nazwą prosimy przesyłać na adres: retrotempo@arengdansk.com.

Do rozgrywek I Ligi Piłki Chodzonej zakwalifikowane zostaną 4 drużyny.

Więcej szczegółów na www.RetroTempo.pl

Newsletter

Formularz kontaktowy