Zdrowy stadion

Wspieramy sportowy tryb życia oferując zdrową alternatywę spędzania czasu wolnego.

Stadion Energa Gdańsk jako jedyny tej klasy obiekt polski należy do European Healthy Stadia. W związku z tym wyróżnieniem staramy się aby nasza oferta była nie tylko atrakcyjną formą rozrywki, ale także łączyła się z aktywnością sportową i promowaniem zdrowego stylu życia. Operator Stadionu stara się aby miejsce to kojarzyło się ze sportem nie tylko w czasie meczów Lechii Gdańsk i Reprezentacji Polski.

HS pge arena


Infrastruktura Stadionu Energa Gdańsk sprzyja całorocznej aktywności. W miesiącach wiosenno-letnio-jesiennych przy Stadionie prowadzone są co sobotę darmowe warsztaty dla miłośników rolek i wrotek. Także dla tych, którzy czują się już pewnie, jeżdżąc na "8-kółkach" dostępny jest profesjonalny tor z elektronicznym pomiarem czasu. Długość toru wokół Stadionu wynosi 1000 m, z możliwością wydłużenia go o dodatkowe 500 m przy wykorzystaniu przestrzeni parkingu. Na Stadionie można również wypożyczyć pasywne chipy do pomiaru czasu jazdy. W celu promowania jazdy na rolkach 50 takich chipów zostało przekazanych rolkarzom w ramach konkursu.

20140503 102033


Przez teren Stadionu Energa Gdańsk wytyczona została trasa rowerowa będąca częścią miejskiej sieci ścieżek rowerowych. Wycieczka stanowi ciekawą formą spędzenia rodzinnego weekendu, zwłaszcza że przy Stadionie można zrobić krótką przerwę, a przy okazji skorzystać z atrakcji Fun Arena- np. zwiedzania Stadionu, parku trampolin lub gokartów. Rowery w tym czasie można pozostawić na jednym ze specjalnie przygotowanych miejsc parkingowych. Jest ich na terenie wokół Stadionu w sumie 336, z czego połowa jest zadaszona.

Stadion aktywnie wspiera także kampanię "Rowerowy Maj"! Wspólnie promujemy aktywności ruchowe w formie jazdy rowerem, deskorolką, rolkami wśród uczniów gdańskich szkół podstawowych oraz przedszkoli. W nagrodę za aktywny rowerowy maj zapraszamy zwycięskie klasy szkolne do korzystania z atrakcji Stadionu.

20140719 095908


Od marca do listopada, w sobotnie ranki zachęcamy także do ćwiczeń na terenie zewnętrznym przy Stadionie. Dla amatorów i przygotowujących się do zawodów prowadzona jest także otwarta grupa biegowa. Nie jest to zwykła grupa biegaczy ale wesoły zespół osób wspierających się wzajemnie. Zajęcia obejmują treningi biegowe oparte na budowaniu siły biegowej ze wsparciem tak zwanego treningu obwodowego i cross fitt'u. Zajęcia prowadzone są w ramach ogólnopolskiej kampanii Biegam Bo Lubię!  Sobota 9.30 przy Stadionie to dobry sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu i integrację rodzinną.

grupowo     


Ciekawą propozycję dla dzieci z gdańskich szkół stanowią prowadzone we współpracy z Urzędem Miasta Gdańsk zajęcia "WF z Mistrzem". Uczniowie mają okazję uczestniczyć w ćwiczeniach prowadzonych przez znanych Sportowców. Na murawie Stadionu Mistrzowie pokazują swoje wersje zajęć wychowania fizycznego a w kuluarach zdradzają tajniki sportowego trybu życia. Dla dzieci to niezwykła przyjemność wspólnych ćwiczeń z gwiazdami sportu ale także lekcja i motywacja do zdrowego spędzania czasu wolnego.

W zajęciach uczestniczą również nauczyciele WF podpatrując tajniki ćwiczeń zawodowych sportowców. Razem z innymi animatorami sportu chętnie uczestniczą także we współorganizowanych przez Stadion Energa Gdańsk konferencjach poświęconych sposobom angażowania w aktywność fizyczną dzieci oraz promowania i wdrażania zdrowego żywienia w szkołach. Projekty konferencji realizowane są wspólnie z Urzędem Miasta Gdańska i Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej oraz z Agencją Rynku Rolnego w ramach programu "Owoce i warzywa w szkole".

IMG 20151019 131325


W marcu 2016 roku ruszyła pierwsza edycja projektu sportowo-zdrowotnego współrealizowanego z klubem Lechia Gdańsk oraz Ośrodkiem Promocji Zdrowia Miasta Gdańska pod tytułem Ekstra FAN. Projekt skierowany jest do mężczyzn w wieku 35-65 lat, którzy są zdeterminowani aby walczyć z nadwagą i otyłością (BMI >28). W procesie rekrutacji dokonywane są pomiary medyczne oraz prowadzone są wywiady z lekarzem, specjalistą ds. aktywności fizycznej oraz dietetykiem. Wybrana i sprofilowana grupa 30 uczestników przez 12 tygodni dwa razy w tygodniu bierze udział w zajęciach edukacyjno-sportowych na Stadionie Energa Gdańsk. Po zakończeniu 12-tygodniowego programu, przeprowadzane są badania końcowe, które następnie po 3 i 6 miesiącach są weryfikowane tak aby sprawdzić stałość efektów projektu.

A efekty są imponujące. Uczestnicy pierwszej edycji stracili w sumie 120 kg, 250 cm w obwodzie tali (średnio 10 cm każdy). Obniżyło się również ich ciśnienie tętnicze oraz spadł udział tkanki tłuszczowej w ich organizmie, a wzrósł poziom masy mięśniowej. Uczestnicy pracowali również nad wdrożeniem nawych nawyków żywieniowych w życiu codziennym oraz stałej obecności w nim, aktywności fizycznej.

Ekstra FAN grupa na SEG.2


Więcej o zdrowym Stadionie:

24.11.2016 - Udany sezon biegowy i rolkarski
09.06.2016 - 30 śmiałków podjęło wyzwanie i wygrało!
13.05.2016 - Akcja "Rowerowy Maj" w pełni!
04.05.2016 - Sportowe emocje podczas Półmaratonu Wrotkarskiego
17.06.2016 - Warsztaty rolkarskie i biegowe
03.07.2015 - Bezpłatne warsztaty rolkarskie
11.05.2015 - Mistrzowskie lekcje WF-u
01.05.2015 - Rowerowy Maj
30.04.2015 - "Jem owoce i warzywa (...)"
18.04.2015 - Test Coopera
28.01.2015 - Warsztaty rolkarskie na Fun Arenie
10.12.2014 - WF jest super!
21.05.2014 - Zdrowy Stadion!
02.05.2014 - Zdrowe śniadanie na majówce 

Newsletter

Formularz kontaktowy

GET /odpowiedzialnosc-spoleczna/zdrowy/

[Warning] Unknown: write failed: No space left on device (28)

GET /odpowiedzialnosc-spoleczna/zdrowy/

Line 0 in Unknown

Trace

GET /odpowiedzialnosc-spoleczna/zdrowy/

[Warning] Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php5)

GET /odpowiedzialnosc-spoleczna/zdrowy/

Line 0 in Unknown

Trace