19/03/2017
18:00

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

26. kolejka Ekstraklasy

button bilet onl

Przed nami jedno z najważniejszych spotkań bieżącego sezonu. Na Stadionie Energa Gdańsk Lechia zmierzy się z Legią. Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi zespołami, które odbyło się w Trójmieście zakończyło się zwycięstwem Biało-Zielonych 2:0, a jedną z bramek efektownym strzałem zdobył Sławomir Peszko.

Oba zespoły walczą o tytuł Mistrza Polski. Nieco lepiej w ostatnich spotkaniach prezentowała się Legia Warszawa. Podopieczni trenera Jacka Magiery wygrali z Zagłębiem Lubin 3:1 przełamując serię spotkań bez zwycięstwa. Legioniści mają za sobą także występy w europejskich pucharach. Piłkarze z Łazienkowskiej mierzyli się z Ajaxem Amsterdam i pomimo porażki z holenderskim klubem pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. 

Lechia ma za sobą dwa nieudane spotkania w Ekstraklasie. Piłkarze Piotra Nowaka z dwóch wyjazdów przywieźli do Gdańska dwie porażki, trzy stracone bramki i jedną zdobytą. Jednak gdańszczanie na własnym boisku pokazali, że potrafią wznieść się na wyżyny piłkarskich umiejętności. W meczu z Cracovią zdobywając cztery gole, zaś w spotkaniu z Jagiellonią Biało-Zieloni zdobyli trzy gole i żadnego nie stracili. Przed własną publicznością Lechia odniosła aż 10 zwycięstw, najwięcej spośród wszystkich zespołów w ligowej stawce.

W ostatnich latach Lechia szczególnie dobrze radziła sobie z Legią na Stadionie Energa Gdańsk. Na sześć spotkań Biało-Zieloni wygrali trzy mecze, raz zaś remisowali, warszawianie górą byli w dwóch meczach.

Mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa odbędzie się w niedzielę 19 marca o godz. 18:00 na Stadionie Energa Gdańsk.

Autor: Paweł Plecha

Newsletter

Formularz kontaktowy